Vineri, 26.04.2024, 18:25Добро пожаловать! Guest Rocker | RSS
 
Pagina principala | Classica - Forum | Регистрация | Вход
[ Mesaje noi · Membri · Reguli · Cauta · RSS ]
Userii care ne-au vizitat in urmatoarele 24ore
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Rock Zone » Critica!!! » Classica
Classica
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Marti, 17.04.2007, 04:07 | Masaj nr: # 1
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
Aici no comment...Prima muzica lumii! Toata muzica care o avem in prezent are o radacina care se termina la classica! Sa luam unii genii muzicii: Beethoven Mozart, Bach.Nu cred ca in prezent va fi cineva care se va putea compara cu acesti genii! Deoarice in timpul nostru genii nu se nasc, dar daca si se nasc ap mult mai rar.Desigur eu nu spun ca toti asculta aceasta muzica, dar in orice caz, orice muzicant normal trebuie so stimeze.Deci urarea acestei muzici poate fi adept numa reperului ori ceva de acest gen dry ...

 
Informati despre membru
BloodMage Data: Marti, 17.04.2007, 14:39 | Masaj nr: # 2
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
nush cum altii mie imi place foarte tare sa ascult aceasta musica!!te relaxeaza cind esti stresat ii super aceasta musica!!!! Genii se nasc in fiecare zi pur si simplu in alte cimpuri...

 
Informati despre membru
MefistofelA Data: Marti, 17.04.2007, 18:55 | Masaj nr: # 3
Werewolf
Grupul: Membru1
Mesaje: 109
Status: In Hell
Sunt totalmenete deakord cu voi. E o muzika divina...e pakat sa fie uitata pur shi simplu...in ziua de azi nr. persoanelor care asculta acest gen de muzika s-a mikshorat....de aici reiese ca loomea in ziua de azi nu shtie a aprecia calitativul shi bunul. Mie imi place foarte mult...Ceaikovski....Lacrymosa...Mozart...

Pain doesn't hurt when it's all you ever felt...
 
Informati despre membru
massandra Data: Joi, 03.05.2007, 00:11 | Masaj nr: # 4
Rocker
Grupul: Membru
Mesaje: 14
Status: In Hell
e cea mai boona muzika!!Shi intradevar nu trebuie de uitat acei muzikanti enumerati mai sus, clasici in mare parte, caci sa compui muzika clasica e foarte greu, shi chiar necesita genialitate. Eu, personal am avut ocazia sa merg la citeva concerte, la filarmonica shi sala cu orga.........e multa multa liniste, shi e intradevar o muzika cu mesaj....shi ce e mai interesant e k muzika asta niciodata nu va muri, pt k nu se va gasi nimeni sa egaleze ceia ce a facut Mozart, Chopin, Beethoven.....

don't try to fix me...I'm not broken
 
Informati despre membru
BloodMage Data: Joi, 03.05.2007, 00:31 | Masaj nr: # 5
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
ei..iaca inca la un concert clasik n-am fost!!nush cum este acolo..am vazut la tv mi sa parut frumos linishte nimeni nu spune nimic toti stau shi savureaza placerea aceste musici..
Vreau sa fac un mititel detaliu aishi mie imi place musica clasika dar numai instrumental cit despre opere de-al de Biesu..nuu eu unu nu pot asculta asha ceva!!


 
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Joi, 03.05.2007, 04:36 | Masaj nr: # 6
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
Eu am fost la un concert classic, inca cind studiam la shcoala muzicala, era organizat un concert smile ... Si indeobsti, e chiar straniu faptul ca muzica care era 200-300 de ani in urma, este deficila. In momentul dat o pot cinta numai intr-adevar muzicanti! Deci ce se primeshte? Ca oamenii care traiau mai inainte erau mai deshtepti, si inca, ca genii in timpul nostru nu se mai nasc,dar daca si se nasc, ap mult mai rar! Oare de ce?

 
Informati despre membru
BloodMage Data: Duminica, 06.05.2007, 20:39 | Masaj nr: # 7
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
DeViL_DRiVeR, deatita ca so facut calculatoarele..in vremea sheia nu erau shi ca sa nbu dibilizeaska di tat si apucau shi scrieu melodii!!shi pina la urma tot dibil raminei mai ales Mozart so dus saracu cu mintea macar ca musica super fashe

 
Informati despre membru
EmilyTheStrange Data: Vineri, 08.06.2007, 04:40 | Masaj nr: # 8
Oman
Grupul: Membru1
Mesaje: 75
Status: In Hell
mdea...muzica e buna...nci nu se punbe problema...dar cred k numai un om prost poate uri acest gen de muzica sau ma rgo sa i se para plictisitor...iar de cele mai multe ori acestia sunt raperi...pacat de ei...

I love being in the graveyard...
 
Informati despre membru
BloodMage Data: Vineri, 08.06.2007, 13:46 | Masaj nr: # 9
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
Quote (EmilyTheStrange)
pacat de ei...

da eu iaca is tari bucuros!!macar ai de cine sa-ti bati jioc oliaka tari!!!ashaca na...omu ii porst prost ramine (raperi)!!! biggrin


 
Informati despre membru
villmon Data: Luni, 17.09.2007, 17:40 | Masaj nr: # 10
Ghost
Grupul: Membru1
Mesaje: 391
Status: In Hell
Deci muzika klasika konstituie pilonul principal in muzika....numai unu` kare n-are idee de muzika nu-hsi da seama de asta...

Ты говоришь, я демон? Так и есть,
Со мною не видать тебе удачи.
Навеки мое дело - зло и месть,
Для демона не может быть иначе!
 
Informati despre membru
Umbra Data: Simbata, 22.09.2007, 20:17 | Masaj nr: # 11
Vampire
Grupul: Membru1
Mesaje: 200
Status: In Hell
de fapt ...am ajuns la faza ca cineva o facut tot pentru noi doar continuam ce au inceput ei !
sunt acum multe opere care tipa si unica dar au ceva in comun cu Bach sau altul!
persoanal la scoala de muzica la pian numa operele lor se cinta si se apreciaza mult!
daca sincer nu cred ca cineva din grupe pop sau chiar TH peste vreo 100 de ani o sai aminteasca cineva de ei da daca da atunci acei is .....:-p


Aer.Cer.Pamint.Ceata.Ploaie.Vint.Tacere.Durere.Pling.Cruce.Tarina.Mormint
 
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Miercuri, 26.09.2007, 21:35 | Masaj nr: # 12
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
Totul ce-i vechi se uita cu timpu, ii si normal.

 
Informati despre membru
BloodMage Data: Miercuri, 26.09.2007, 22:53 | Masaj nr: # 13
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
DeViL_DRiVeR, api ii clar lucru..tu de exemplu asculti musica anilor '80 tipa KISS sau asha sheva??eu unu NU!!

 
Informati despre membru
Firuzi Data: Miercuri, 26.09.2007, 23:12 | Masaj nr: # 14
Antichrist
Grupul: Membru1
Mesaje: 39
Status: In Hell
Muzica anilor 80 " Bauhaus" e super!

Демоны тревожат лишь тех,кто сам их тревожит.
 
Informati despre membru
BloodMage Data: Simbata, 29.09.2007, 23:25 | Masaj nr: # 15
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
Quote (Firuzi)
Bauhaus

hmmm......


 
Forum » Rock Zone » Critica!!! » Classica
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Поиск:


Copyright MyCorp © 2006
Хостинг от uCoz