Vineri, 19.04.2024, 10:40Добро пожаловать! Guest Rocker | RSS
 
Pagina principala | Depressia - Forum | Регистрация | Вход
[ Mesaje noi · Membri · Reguli · Cauta · RSS ]
Userii care ne-au vizitat in urmatoarele 24ore
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Rock Zone » Gothica Ca Subcultura! » Depressia (De unde apare acest fenomen?)
Depressia
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Miercuri, 04.04.2007, 04:37 | Masaj nr: # 1
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
Deci depressia...De unde apare acest fenomen? Kit de repede el poate sa apara? De ce majoritatea oamenilor cadind in depressie se dau in cultura Gothicii? Depressia poate sa atinga toate virstele?



Ultima data redactat de DeViL_DRiVeR - Miercuri, 04.04.2007, 14:30
 
Informati despre membru
morana Data: Miercuri, 04.04.2007, 15:36 | Masaj nr: # 2
Oman
Grupul: Membru1
Mesaje: 52
Status: In Hell
de ce majoritatea oamenilor kare kad in depresie sa dau in kultura gothica...pt k gotzii sint cei ce au suferit shi shtiu k durerea poate da putere!

remember my name...youl'll be screaming it in the end!!
 
Informati despre membru
Umbra Data: Vineri, 06.04.2007, 20:55 | Masaj nr: # 3
Vampire
Grupul: Membru1
Mesaje: 200
Status: In Hell
hm interesanta intreabare cred ca ghotik e un stil care reprezinta multa durere dupa cum a spus morana ! in general ghotik ii atrage pe toti cei ce sa gruzesc shi dupa ce ii trec aceasta stare incep sa respecte cred ca e bine asta ! happy !
da vb de depresie apa fiecare are motivile sale de ce el e in aceasta stare trebuie inteles caci numa el poate sa si da seama ce face !
nu va gruzitit lume :
"Cind iti vine sa plingi aduti aminte de clipele in care zimbeai!
Cind simti ca viata nu are rost .... gindeste-te la acei mai au o zi de trait!
Cind vrei sa mori gindeste-te ca altii ar da orce ca sa traiasca"!
tine-ti cont de ce am scris sper sa va ajute


Aer.Cer.Pamint.Ceata.Ploaie.Vint.Tacere.Durere.Pling.Cruce.Tarina.Mormint
 
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Vineri, 06.04.2007, 23:20 | Masaj nr: # 4
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
Pursimplu exista oameni puternici si slabi.Cineva poate sasi traiasca viata mai departe dupa vre-o criza ori ceva de acest gen, sa traiasca mai departe asa cum o trait.Dar cineva isi pierde gustul de viata...Nu toti pot sa se nasca puternici,deci aceasta problema nu se mai sfirsi nici odata.In lumea asta exista foarte mult rau,tot la acest timp si foarte multi oameni slabi...Bv celor care pot sa lupte cu problemele,dar celor care nu,numa si le ramine sa cada in depressie... wink

 
Informati despre membru
Umbra Data: Simbata, 07.04.2007, 01:53 | Masaj nr: # 5
Vampire
Grupul: Membru1
Mesaje: 200
Status: In Hell
vezi tu spui usor ceste cuvinte caci esti puternic shi perseverent dar la altii li este greu !
ei trebuie intelegi shi le trebuie explicat in general sensul vietii !ca il cauti shi nul gasesti shi poi atita timp pierzi cautindul di ti pare rau !
omul numa cind pierde isi da seama ce o avut !amu cei care is in drepredie o sa zica ce stii voi da de fapt de ar citi mai atent ar intelege tot!
imi pare rau pentru cu toate ca am facut shi eu parte dintre ei !
bafta


Aer.Cer.Pamint.Ceata.Ploaie.Vint.Tacere.Durere.Pling.Cruce.Tarina.Mormint
 
Informati despre membru
MefistofelA Data: Simbata, 07.04.2007, 16:48 | Masaj nr: # 6
Werewolf
Grupul: Membru1
Mesaje: 109
Status: In Hell
Mi-e cunoskuta aceasta stare. Depresia poate aparea cu moartea unei persoane dragi...asta e cel mai intalnit. De ce Amy Lee canta metal? ASTA e klar. Sora ea a murit kand era tanara. Incepi a deveni gothik atunci kand totul shi totzi sunt impotriva ta. Asta shi se numeshte depresie.

Pain doesn't hurt when it's all you ever felt...
 
Informati despre membru
Umbra Data: Simbata, 07.04.2007, 20:33 | Masaj nr: # 7
Vampire
Grupul: Membru1
Mesaje: 200
Status: In Hell
Quote (MefistofelA)
De ce Amy Lee canta metal? ASTA e klar. Sora ea a murit kand era tanara. Incepi a deveni gothik atunci kand totul shi totzi sunt impotriva ta. Asta shi se numeshte depresie.

iaca un exemplu viu !pai ea in aceasta muzica a gasit refugiul sau shi alinarea sentimentelor !
in general rockul reprezinta pentru cineva refugiu pentru cineva continuare gindurilor adica ascultind te afli pe tine insuti ! happy
is mai multe chestii dar concret la aceasta intrebare nui rasp ! :
'(


Aer.Cer.Pamint.Ceata.Ploaie.Vint.Tacere.Durere.Pling.Cruce.Tarina.Mormint
 
Informati despre membru
morana Data: Duminica, 08.04.2007, 12:14 | Masaj nr: # 8
Oman
Grupul: Membru1
Mesaje: 52
Status: In Hell
se sting norii kind ne lovesk ku fulgi sau ploi...noi nu ne stingem oare kind dam ceva din noi...vb de moartea celor dragi...dar sa nu uitam k moartea nu e doar fizika...

remember my name...youl'll be screaming it in the end!!
 
Informati despre membru
villmon Data: Duminica, 08.04.2007, 14:03 | Masaj nr: # 9
Ghost
Grupul: Membru1
Mesaje: 391
Status: In Hell
Depresia poate fi aktiva shi passiva...numai omul poate face sa dispara deprsia...e ka un virus kare ku incetul itzi distruge toata logika shi gandirea normala..numai omul puternik poate depashi ace4ste momente grele...Depresia este ka o lupta ku tine insutzi,ku moralul tau...
Eu una am trekut prin asha momente...de multe ori.Asta te face intr-un fel mai puternik/a,mai realista...


Ты говоришь, я демон? Так и есть,
Со мною не видать тебе удачи.
Навеки мое дело - зло и месть,
Для демона не может быть иначе!
 
Informati despre membru
Umbra Data: Duminica, 08.04.2007, 16:41 | Masaj nr: # 10
Vampire
Grupul: Membru1
Mesaje: 200
Status: In Hell
ceea ce nu te omoara te face mai puternic!

Aer.Cer.Pamint.Ceata.Ploaie.Vint.Tacere.Durere.Pling.Cruce.Tarina.Mormint
 
Informati despre membru
BloodMage Data: Miercuri, 11.04.2007, 01:18 | Masaj nr: # 11
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
Depressia este doar o "boala" psihica care ataca capacitatile de a gindi de a sta clam tzi se pare ca totul merge pe dos ca nimeni nu te asculta nu iti da dreptate....iarashi ii o aluzie omeneaska la tot ce este real...omul face tot posibilul ca sa poata sa se diferentzieze de altii asha ii shi cu Depressia aceasta...Oameni buni daca va simtiti in Depressia atunci va dau un sfat foarte bun...bagatzi piciorul cit mai adik in totul shi ducetiva sa va distratzi singuri chiar macar ca pare o prostie dar dupa parerea mea ii cel mai bun sfat!!!!shi nu mai tre sa va umpleti de pastile etc..ba chiar sa ajungetzi la sinucidere...

 
Informati despre membru
MefistofelA Data: Miercuri, 11.04.2007, 22:53 | Masaj nr: # 12
Werewolf
Grupul: Membru1
Mesaje: 109
Status: In Hell
Eu in genere nu-i intzeleg pe oamenii ashtya kare se autodistrug psihik. Asta nu-i normal...shi mai ales sa ajungi la sinucidere....eu intzeleg ka te creze fara rost kateodata dar nici kiar sa te sinucizi...da sunt deakord ka daka depressia e puternika potzi ajunge shi la asta...Parerea mea e ka sinuciderea nu-i o solutzie. Asta numai nishte lashi ar putea face asha ceva pentru ka nu shtiu a rezolva probleme, dar fug de ele.

Pain doesn't hurt when it's all you ever felt...
 
Informati despre membru
Umbra Data: Vineri, 13.04.2007, 15:37 | Masaj nr: # 13
Vampire
Grupul: Membru1
Mesaje: 200
Status: In Hell
da aveti drepatate la tot ce spuneti !dar sa v zic un lucrul acel care va fi in depresie shi ii se pare ca toti din jur ii contra lui atunci va asculta tot asta ,eu nu cred!
shi inca el treb singru sa si dea seama voi ati trecut prin asta dar omul invata din greselele sale shi nu ale altcuiva din pacate! cry
siniucidere e absurd nici nu vb despre asta !
shi inca eu cinsider ca depresia e o sihastrie e atuci cind vb cu tine vezi ca nu ai facut ce urmeaza de facut numai sa stiii cind sa te opresti! <_<


Aer.Cer.Pamint.Ceata.Ploaie.Vint.Tacere.Durere.Pling.Cruce.Tarina.Mormint

Ultima data redactat de rock_angel - Vineri, 13.04.2007, 15:37
 
Informati despre membru
villmon Data: Joi, 19.04.2007, 20:14 | Masaj nr: # 14
Ghost
Grupul: Membru1
Mesaje: 391
Status: In Hell
majoritatea persoanelor au fost in stare de depresie asha ka pot sa intzeleaga sensul ei..eu una nu pot defini aceasta stare psihologika kare poate aduce la o deviere de la normal al psihikului...

Ты говоришь, я демон? Так и есть,
Со мною не видать тебе удачи.
Навеки мое дело - зло и месть,
Для демона не может быть иначе!
 
Informati despre membru
MefistofelA Data: Luni, 23.04.2007, 19:10 | Masaj nr: # 15
Werewolf
Grupul: Membru1
Mesaje: 109
Status: In Hell
Eu intzeleg ai probleme, insuccese, dap nu tre sa cazi in depresie...asta e o "fuga" de la realitate...pur shi simplu te inkizi in sine...

Pain doesn't hurt when it's all you ever felt...
 
Forum » Rock Zone » Gothica Ca Subcultura! » Depressia (De unde apare acest fenomen?)
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Поиск:


Copyright MyCorp © 2006
Хостинг от uCoz