Vineri, 29.03.2024, 16:15Добро пожаловать! Guest Rocker | RSS
 
Pagina principala | Reinkarnarea - Страница 2 - Forum | Регистрация | Вход
[ Mesaje noi · Membri · Reguli · Cauta · RSS ]
Userii care ne-au vizitat in urmatoarele 24ore
  • Страница 2 из 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Rock Zone » Gothica Ca Subcultura! » Reinkarnarea
Reinkarnarea
Informati despre membru
BloodMage Data: Vineri, 08.06.2007, 13:40 | Masaj nr: # 16
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
caroce eu stiu cum sa descoperim asta...adika asteptam pina murim shi vom vedea...daca o sa fim animale sau nu!!

 
Informati despre membru
E-u-p-h-o-n-i-C Data: Miercuri, 13.06.2007, 19:21 | Masaj nr: # 17
Vampire
Grupul: Moderator
Mesaje: 246
Status: In Hell
да это чюж собачья все это дерьмо ,это придумали ускоглазие пидары а вы блядь верити в это дерьмо !!!!!!!!! dry wink

Sex , drogs and DEATHMEtal
 
Informati despre membru
BloodMage Data: Vineri, 22.06.2007, 13:51 | Masaj nr: # 18
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
E-u-p-h-o-n-i-C, biggrin nu ti i iumarist!!!!!vse pridumali 4tota odfin pridumal etu figniu drugoi pridumal drugoe i..est' liudi cotorie verit v etom...!!
Quote (E-u-p-h-o-n-i-C)
чюж собачья


 
Informati despre membru
Firuzi Data: Joi, 26.07.2007, 00:13 | Masaj nr: # 19
Antichrist
Grupul: Membru1
Mesaje: 39
Status: In Hell
Iar asta am gasit-o intimplator pe net:

Оn casa familiei Jat, care aparюinea unei caste inferioare, domnea оngrijorarea єi supгrarea. Micuюul Jasbir era de mult timp bolnav de vгrsat єi medicii chemaюi sг-l оngrijeascг pierduserг speranюa cг оl vor mai salva. Copilul era оn agonie, pulsul оi devenea din ce оn ce mai slab, apoi s-a stins... Mama lui a continuat sг-l vegheze; dupг cвteva ore, a avut senzaюia cг bгiatul s-ar fi miєcat. Mutг de emoюie, neоndrгznind sг spere, a apropiat urechea de pieptul bгiatului: inima оi bгtea slab, dar оi bгtea!

Оn urmгtoarele sгptгmвni, copilul єi-a revenit din boala grea. Familia era fericitг. Numai cг nu a trecut mult timp єi au observat cг Jasbir se comporta foarte ciudat. Deєi el avea doar trei ani єi jumгtate, a pretins cг era un om оnsurat, cг are mai mulюi copii єi cг aparюine castei brahmanilor! Оn strictul sistem de caste care оncг se mai respectг оn zonele rurale ale Indiei, a aparюine castei brahmanilor оnsemna o serie оntreagг de dogme ce se respectau оn mod riguros: a fi lacto-vegetarian strict, a nu vorbi urвt, a nu face rгu nici unei fiinюe vii, a nu atinge persoane din castele inferioare, etc. Astfel, micuюul Jasbir a оnceput sг refuze mвncarea pe care i-o ofereau pгrinюii sгi, motivвnd cг era atinsг de oameni dintr-o castг inferioarг єi gгtitг оn vase de lut, оn timp ce brahmanii mгnвncг numai din vase metalice.

Cu multг seriozitate, copilul a оnceput sг flгmвnzeascг єi, dupг un timp, observвnd stгruinюa acestuia, pгrinюii sгi au rugat o femeie brahmanг sг-i facг de mвncare, pentru ca micuюul sг nu moarг de inaniюie. Lucrurile s-au complicat оnsг єi mai mult. Bгieюelul nu se mai juca cu copiii de vвrsta lui єi a оnceput sг vorbeascг оn limbajul ales al brahmanilor, dвnd citate din scripturile sfinte. Pвnг cвnd, оntr-o bunг zi, Jasbir a hotгrвt sг nu mai fie strigat cu vechiul lui nume, afirmвnd cг el este Sabha Ram, cг e fiul lui Shankar din satul Vehedi єi cг vrea sг se reоntoarcг la familia sa.

Vehedi se aflг la o depгrtare de 35 km de Rasulpur єi, cu certitudine, nimeni din familia micuюului nu fusese vreodatг pe acolo. Jasbir єtia, la cei patru ani cвt оmplinise, totul despre Sabha Ram, precum єi despre satul Vehedi. Cea mai fantasticг dintre afirmaюiile sale era: „Eu, fiul lui Shankar Ram, am fost otrгvit la o nuntг, cu praline otrгvite. Mi-a venit rгu. Am cгzut din cгruюг. M-am lovit la cap єi am murit.”

De asemenea, el indica єi motivul omorului єi оl numea єi pe ucigaє. Era un vecin cгruia оi оmprumutase 600 de rupii, pe care acesta nu mai voia sг le dea оnapoi єi hotгrвse sг scape de el omorвndu-l. Apoi, el povestea cг, imediat dupг ce a murit, sufletul sгu plutea оntr-o lume stranie, cвnd a оntвlnit un оnюelept care l-a sfгtuit sг caute refugiu оn corpul micuюului Jasbir, care pгrгsise planul fizic de curвnd.

Chiar єi оn India, юarг оn care credinюa implicгrii sufletului uman оntr-un єir nesfвrєit de renaєteri este o componentг a religiei, cazul lui Jasbir Jat a produs senzaюie. Savanюii hinduєi l-au vizitat pe Jasbir єi l-au consultat. Apoi au оnceput cercetгrile єi оn Vehedi. Aєa a aflat de el єi profesorul Ian Stevenson. Acesta a sosit оn India єi a оnceput verificгrile.

A analizat totul оn amгnunюime. A stat de vorbг cu 35 de martori єi a analizat 39 de indicaюii date de micuюul Jasbir, care, оntre timp, mai crescuse. Astfel, acesta i-a povestit cг оn faюa casei lui Sabha Ram se afla un copac exotic оnalt, cг a avut o fвntвnг construitг jumгtate оn casг, jumгtate оn curte, cг la cгruюa din care cгzuse cвnd a „murit” se afla оnhгmat un bou negru, precum єi multe alte amгnunte care corespundeau cu exactitate. Fireєte cг s-a trecut єi la proba de foc a unor astfel de cazuri: reconstituirea la faюa locului єi reоntвlnirea cu fostele rude. Fгrг nici o greєealг copilul i-a recunoscut pe toюi, a gгsit singur casa оn care locuise Sabha Ram єi s-a comportat ca єi cum se reоntorsese acasг.

De altfel, ulterior, familia Ram l-a considerat pe Jasbir ca fiind un membru al ei, cu toate drepturile respective. Cвnd unul dintre fiii lui Sabha Ram s-a cгsгtorit, Jasbir, care ajunsese adolescent, a fost consultat оn toate problemele de nuntг ca un „tatг” adevгrat. Mai mult decвt atвt, оntr-o zi, Jasbir a fost vizitat chiar de propriul lui ucigaє din cealaltг existenюг, care i-a inapoiat cele 600 de rupii єi i-a cerut iertare spunвnd: „Aceєtia sunt banii pe care оi datoram lui Sabha Ram. Оюi aparюin.”


Демоны тревожат лишь тех,кто сам их тревожит.
 
Informati despre membru
E-u-p-h-o-n-i-C Data: Joi, 26.07.2007, 15:56 | Masaj nr: # 20
Vampire
Grupul: Moderator
Mesaje: 246
Status: In Hell
Firuzi, если ты веришь в баики из нета знпчит ты глуп(а)

Sex , drogs and DEATHMEtal
 
Informati despre membru
villmon Data: Duminica, 16.09.2007, 21:35 | Masaj nr: # 21
Ghost
Grupul: Membru1
Mesaje: 391
Status: In Hell
defapt, nu exista nici o reinkarnare...e o prostie...nu tre de krezut in astfel de fleakuri...pur shi simplu loomea evita credintza in Dumnezeu shi nu shtiu ku ce sa o inlokuiaska shi naskocesk idei de genul acesta...nimeni nu poate dovedi nimik in viatza aceasta...

Ты говоришь, я демон? Так и есть,
Со мною не видать тебе удачи.
Навеки мое дело - зло и месть,
Для демона не может быть иначе!
 
Informati despre membru
o_su4ika Data: Vineri, 04.04.2008, 22:30 | Masaj nr: # 22
Reaper
Grupul: Membru1
Mesaje: 462
Status: In Hell
nushtiu daq merita sa cred yn asta dar mi sa yntymplat shi mie sa vad unele lokuri,yntymplari care mi se par kunoscute de undeva dar naveam kum sa vad toate astea deoarece se yntymplau yn lokuri yn care nu fusesem mai ynainte..... de multe ori adormind vad unele secventze ce nu le yntzeleg..ynsa peste cv timp la simpt pe propria piele... nu6tiu ce e asta da orkum tot 4e e nekunoskut ymi styrne6te interes dar shi frika

Пропала зеленая собака, правый рог спилен, копыта не подкованы. Нашедшего просьба обратиться к психиатру :)
 
Forum » Rock Zone » Gothica Ca Subcultura! » Reinkarnarea
  • Страница 2 из 2
  • «
  • 1
  • 2
Поиск:


Copyright MyCorp © 2006
Хостинг от uCoz