Marti, 16.04.2024, 20:28Добро пожаловать! Guest Rocker | RSS
 
Pagina principala | Viata departe de patrie.... - Forum | Регистрация | Вход
[ Mesaje noi · Membri · Reguli · Cauta · RSS ]
Userii care ne-au vizitat in urmatoarele 24ore
  • Страница 1 из 1
  • 1
Forum » Rock Zone » Home Sweet Home.... » Viata departe de patrie....
Viata departe de patrie....
Informati despre membru
BloodMage Data: Joi, 12.04.2007, 20:36 | Masaj nr: # 1
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
Uite am deschis acest theard nu din cauza ca shi eu is plecat departe de casa dar pur si simplu vreu sa vad parerile voastre despre aceasta..credetzi ca este ceva bun pentru tara noastra...oare toti care au plecat peste hoatre se vor intoarce acasa cu noi experiente pentru a face un progres in viata de la noi???



Ultima data redactat de Pok - Duminica, 06.05.2007, 20:47
 
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Vineri, 13.04.2007, 04:26 | Masaj nr: # 2
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
Tot is departe de casa sad ! Daca censtit is zai*it pin in ghit de mentalitatea asta proasta a europenilor! Sunt increzut ca daca se va schimba viata in Moldova spre bine, atunci pin alte tari o sa ramie 1% din toti Moldovenii (poate chiar nici 1% no sa fie).Stiu foarte multi oameni care plecind, se intorceau inapoi peste un timp scurt, fiindca intr-adevar este greu moral sa te afli departe de patria...Pleaca lumea de la viata "buna", maturii pentru asi hrani copii,tineretul pentru un viitor mai bun.In orice caz cred ca peste ceva timp, esentialul se va intoarce acasa.

 
Informati despre membru
Umbra Data: Vineri, 13.04.2007, 15:32 | Masaj nr: # 3
Vampire
Grupul: Membru1
Mesaje: 200
Status: In Hell
happy super subiektul pok !
deci sa incepem eu consider ca toti cei placati nu am plecat ca sau saturat de viata buna aici ci din contra asa e la noi niste preturi da salirii mici asta !atunci oameni trebuie cumva sa supravetuiasca !dar cite minusuti lasind copii aici singuri stii deja ce sa intimpla cu ei da sunt shi exceptii nu zic!in tara se aduc mai mlti bani decit sa duc shi inca populatia se micsoreaza asta daca vb de maturi !
de noi adica de cei care pleaca acolo sa invete e un plus in tariile europene sunt posibilitati mult mai mari numa nu au copii caposi ca la noi care au putea face fata !
daca aduce un progres ?eu de exemplu nul vad ,aduce pentru acel elev!
da eu sper sa fie shi cam incet incet spre asta merge!
de fapt nu cred ca acei sa vor intoarce poate pentru ca le este dor dar la altceva nu cred!
oricum asta e parerea mea shi nu toti vor fi deacord cu ea! ^_^


Aer.Cer.Pamint.Ceata.Ploaie.Vint.Tacere.Durere.Pling.Cruce.Tarina.Mormint

Ultima data redactat de rock_angel - Vineri, 13.04.2007, 15:32
 
Informati despre membru
MefistofelA Data: Marti, 17.04.2007, 19:29 | Masaj nr: # 4
Werewolf
Grupul: Membru1
Mesaje: 109
Status: In Hell
Viatza in Moldavia devine pe zi ce trece mai insuportabila...oameni cu mentalitatea la pamant....pretzurile kresk, salariile raman aceleashi....da totushi lumea se duce...shi se duk nu din simplul motiv de a calatori ci pentru ka au kopii akasa shi o familie kare trebuie intretzinuta...

Pain doesn't hurt when it's all you ever felt...
 
Informati despre membru
morana Data: Simbata, 05.05.2007, 17:49 | Masaj nr: # 5
Oman
Grupul: Membru1
Mesaje: 52
Status: In Hell
hai k in kurind o sa aflu shi eu ce e asta... sad

remember my name...youl'll be screaming it in the end!!
 
Informati despre membru
BloodMage Data: Duminica, 06.05.2007, 20:47 | Masaj nr: # 6
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
morana, aga..da las ca tat o sa shie ghini!!la insheput ii mai greu dupa asta tat merji inainte!!

 
Informati despre membru
Lucifers_Bride Data: Miercuri, 12.11.2008, 08:52 | Masaj nr: # 7
Monster
Grupul: Membru
Mesaje: 86
Status: In Hell
Nu cred ca o sa progreseze tsata noastra draga fara de noi-tineretul...potentsialul...viitorul ei.Cine sa faca skimbari spre bine??Batrinelele care viseaza sa fie comunism pe tot pamintul?Su copii care traiesc cu sperantsa ca "mamica sau taticu mai repede sa ma ieie "in Grecia sau Spania,Italia?Pina ce in Tsara lu Voronin nu o sa vina lumea....el mai departe o sa faca cu ea ce vrea...dar oricum nu cred ca cineva o sa se intoarca...poate numai pentru vacantsa si pe urma iar pleaca de unde a venit...DAR MIE DEPARTE DE PATRIE MII HRENOVA TARE....VREAU ACASA!!!!!! sad

Would you mind if I killed you?
 
Informati despre membru
BloodMage Data: Luni, 17.11.2008, 00:32 | Masaj nr: # 8
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
Lucifers_Bride, duti acasa lol

 
Informati despre membru
Lucifers_Bride Data: Luni, 17.11.2008, 01:58 | Masaj nr: # 9
Monster
Grupul: Membru
Mesaje: 86
Status: In Hell
BloodMage,
Mie imi plac glumele...sincer...Dar daca itsi pare ca asta e tare amuzant...te gresesti.Stii cit de mult sufer stind aici-in borta asta de Italia...si precis ca as pleca daca as putea...macar pe un timp...macar ca sa mii vad pe cei dragi...Asa ca cind alta data o sa repetsi asta sa itsi dai seama ca pentru unii e destul de dureros...


Would you mind if I killed you?

Ultima data redactat de Lucifers_Bride - Luni, 17.11.2008, 15:39
 
Informati despre membru
villmon Data: Luni, 17.11.2008, 17:59 | Masaj nr: # 10
Ghost
Grupul: Membru1
Mesaje: 391
Status: In Hell
Ajungem la konkluzie ka in Moldova se poate de venit numai sa-tzi vizitezi prietenii shi rudele....stai vreo 10 zile shi incepi sa te pliktiseshti shi simtzi nevoia sa paraseshti tzara...

Добавлено (17.11.2008, 17:59)
---------------------------------------------
In Moldova nu e de trait,tre de supravietzuit...shi mai e o vb...
TRAIM IN MOLDOVA SHI ASTA NE OKUPA TOT TIMPUL!


Ты говоришь, я демон? Так и есть,
Со мною не видать тебе удачи.
Навеки мое дело - зло и месть,
Для демона не может быть иначе!
 
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Luni, 17.11.2008, 19:31 | Masaj nr: # 11
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
Una pot sa va spun pe 100%. Ca aprecia Moldova, poate numai aceala care n-a plecat de acolo!

 
Informati despre membru
o_su4ika Data: Marti, 18.11.2008, 11:03 | Masaj nr: # 12
Reaper
Grupul: Membru1
Mesaje: 462
Status: In Hell
DeViL_DRiVeR, mai devreme sau mai tyrziu totzi vom pleka din ea...pe o perioada skurta sau pe una mai lunga...nush kyt de moldova da de kasa parinteaska tare ymi va fi dor...anume a4el koltzi6or ku amintiri din kopilarie...asta ramyne a fi 4el mai frumos happy

Пропала зеленая собака, правый рог спилен, копыта не подкованы. Нашедшего просьба обратиться к психиатру :)
 
Informati despre membru
Lucifers_Bride Data: Vineri, 28.11.2008, 20:45 | Masaj nr: # 13
Monster
Grupul: Membru
Mesaje: 86
Status: In Hell
Cit de rau e departe ce casa ta...de oamenii pe care ii iubesti mai mult decit tot in lumea asta,de ochii cu care puteai impartsi nu numai lacrimile dar si bucuriile...ochii care te incalzeau cindva si care acum te vegheaza din trecut...e foarte greu ...msi ales cind traiesti cu amintirile si nu observi frumusetsea prezentului...si cind te simtsi mai singura ca nici o data...cind incepi sa traiesi momente cind nu mai potsi zimbi si nu mai potsi simtsi nimic...nu mai ai dorinta de viatsa...E ceea ce multsi plecatsi de acasa simt...chiar si eu acum...

Would you mind if I killed you?
 
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Duminica, 30.11.2008, 04:02 | Masaj nr: # 14
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
Lucifers_Bride, exact! Dar dupa parerea mea, trebuie de extras numai cele bune din situatziea in care ai nimerit. Oare ai putea tu vedea SlipKnot in Moldova biggrin ? Glume ca glume... Dar oricum v-a veni momentul cind decizia vei face tu! Pursimplu trebuie de asteptat putin. Eu de exemplu nustiu unde v-a fi viitorul meu. Ca viatza te poate aduce la asa ceva, ce n-ai putea sa astepti niciodata. Viatza merge inainte!!! Uite ca noi suntem un popor optimist! Nu strica reputatia noastra sloveana:D!!! Ca altfel ne vom uni si cu idiotzii ishtea de europei!

 
Informati despre membru
Lucifers_Bride Data: Duminica, 30.11.2008, 13:24 | Masaj nr: # 15
Monster
Grupul: Membru
Mesaje: 86
Status: In Hell
DeViL_DRiVeR,
Nu stiu de ce,dar acum eu prind numai aspecrele negative din viatsa...nu vad tot ceea ce e bun si frumos...si pe linga asta is departe de optimism....eu mai degraba is realist pesimist...Dar sper ca tot e asa de rau pentru o perioada de timp...vreau mai repede tot sa se skimbe. sad


Would you mind if I killed you?
 
Forum » Rock Zone » Home Sweet Home.... » Viata departe de patrie....
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:


Copyright MyCorp © 2006
Хостинг от uCoz