Joi, 25.04.2024, 02:58Добро пожаловать! Guest Rocker | RSS
 
Pagina principala | Despre prieteniile adevarate - Страница 3 - Forum | Регистрация | Вход
[ Mesaje noi · Membri · Reguli · Cauta · RSS ]
Userii care ne-au vizitat in urmatoarele 24ore
  • Страница 3 из 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Forum » LOUNGE » Discutii, aberatii, prostii, tampenii, diverse » Despre prieteniile adevarate
Despre prieteniile adevarate
Informati despre membru
o_su4ika Data: Simbata, 15.11.2008, 14:30 | Masaj nr: # 31
Reaper
Grupul: Membru1
Mesaje: 462
Status: In Hell
Quote (BloodMage)
o_su4ika, ...hai fara de ofense te rog....nu ma cunosti as asa de bine ca sa zici maar ceva despre viatsa mea..

kredeam k e6ti mai mare ka mn...orkoom 6tiam BloodMage, yi mai mare am krezut k 6i u....orkoom daq mam gre6it nu fa mare panika.....daq cv nu team ofensat...ni4i nam avut de gynd...4ite6te ynka odata 4eam skris...poate vei yntzelege...
ps....pai 4eam zi tu prime6ti yntzelegere de la ei shi ei se a6teapta la a4eea6i de la tn....asta este un fel de profil yn care ambii primesc cv... BloodMage, a4ea pers e psiholog...shi orkoom far ca sa 4ite6ti kartea nu o judeka...

Добавлено (15.11.2008, 14:30)
---------------------------------------------

Quote (BloodMage)
o_su4ika, ...hai fara de ofense te rog....nu ma cunosti as asa de bine ca sa zici maar ceva despre viatsa mea..

kredeam k e6ti mai mare ka mn...orkoom 6tiam BloodMage, yi mai mare am krezut k 6i u....orkoom daq mam gre6it nu fa mare panika.....daq cv nu team ofensat...ni4i nam avut de gynd...4ite6te ynka odata 4eam skris...poate vei yntzelege...
ps....pai 4eam zi tu prime6ti yntzelegere de la ei shi ei se a6teapta la a4eea6i de la tn....asta este un fel de profil yn care ambii primesc cv... BloodMage, a4ea pers e psiholog...shi orkoom far ca sa 4ite6ti kartea nu o judeka...


Пропала зеленая собака, правый рог спилен, копыта не подкованы. Нашедшего просьба обратиться к психиатру :)
 
Informati despre membru
Lucifers_Bride Data: Simbata, 15.11.2008, 20:13 | Masaj nr: # 32
Monster
Grupul: Membru
Mesaje: 86
Status: In Hell
o_su4ika,
Nu cred ca intselegerea din partea unei persoana poate fi considerata ca profit...daca ar fi asa atunci...toate sentimentele reciproce ar fi un profit?...NUUU...eu nu cred in asta si nici nu voi crede...daca nu ar fi sentimentele...in lumea asta nu ar ramine nimic sfint...Tu consideri asa...?E opinia ta personala ca urmare a experientsei tale...Dar nici un fel de carte nu poate sa exemplifice toate momentele vietsii sau sa descrie fiecare caracter...Daca in cazul vostru subiectul cartsii a fost mai aproape de realitatea personala...asta nu inseamna ca e pentru totsi asa....si sincer sa itsi zic nu ma imtereseaza ce scrie acolo...

P.S. Nimeni nu poate sa ma aduca la panica...mai ales oamenii pe care nici nu i-am vazut si pe care nu ii cunosc:)... smile


Would you mind if I killed you?

Ultima data redactat de Lucifers_Bride - Simbata, 15.11.2008, 20:26
 
Informati despre membru
suslik Data: Duminica, 16.11.2008, 18:05 | Masaj nr: # 33
Oman
Grupul: Membru1
Mesaje: 41
Status: In Hell
ppz .. shi ka shi da eu is deakord ku villmon .... orikum in orice prietenie se profita....nu pot sa zik ca eu is svitaia shi eu de nimeni nu profit shi de mine nimeni nu profite.... rekunosk am shi eu prieteni shi nu rar profit de ele ... coom nu kiar ashe jesti .. poate de statutul lor in societate .. poate de kunoshtintzele lor .. shi poate de altceva da totushi este... dry

Едва зайдете ко мне прощайтесь с белым светом
Вы не умрете но вы не знаете об этом!
 
Informati despre membru
o_su4ika Data: Duminica, 16.11.2008, 19:31 | Masaj nr: # 34
Reaper
Grupul: Membru1
Mesaje: 462
Status: In Hell
eu nam zis k a4ea karte ma deskris sau mia exemplifikat viatza...ea inklude yn sine nuantze a diferitor pers care sunt consideratzi vampiri,tipurile de vampiri shi metodele de lupta kontra lor....unika 4ei leaga pe a4e6ti vampiri este faptul k profita de alte pers pt sine...sunt egoi6ti care au doar ne4esitatzi...poate a6a vb lukruri komplikate shi nu ma yntzelegi da akolo sunt deskrise suk4int s4ene de a6a profit la prima vedere cv obi6nuit dar ca urmare nu e alt4eva dekyt profit din partea lor...

Quote (o_su4ika)
P.S. Nimeni nu poate sa ma aduca la panica...mai ales oamenii pe care nici nu i-am vazut si pe care nu ii cunosc:)... smile

interesant dc negi faptul asta?nu e nimik ru6inos yn asta....shi s 6tii k nu tziam zis nimik ku ni4i un rau...nu sunt a6a gen de pers....


Пропала зеленая собака, правый рог спилен, копыта не подкованы. Нашедшего просьба обратиться к психиатру :)
 
Informati despre membru
Lucifers_Bride Data: Duminica, 16.11.2008, 19:37 | Masaj nr: # 35
Monster
Grupul: Membru
Mesaje: 86
Status: In Hell
villmon,
Nu putem afirma ca prietenia de azi e bazata pe profit....nici chiar "profitul"(de care v-atsi legat voi asa de tare)nu ar exista daca la baza relatsiilor de prietenie nu ar fi increderea si intselegerea dintre persoane...Un exemplu...Imaginatsi-va un om de care atsi putea profita,dar care va provoaca antipatie...dupa ceea ce atsi scris...se intselege ca e suficient deja ca sa tsi-l faci prieten...Oare?...Si pe linga asta nu stiu de ce dar...eu permanent am fost atasata mai mult de persoanele care is mai nenorocite decit mine....ca de exemplu cele cu probleme cu sanatatea sau cu familia....nu cred ca tare puteam sa profit de ele...dar nici nu le-am parasit...intseleg cit e de greu sa supravietsuiesti cind nici chiar familie nu ai.

Din punctul meu de vedere afirmatsia ta ar suna putsin diferit...."Prietenia din ziua de azi e bazta pe intselegere,incredere si ajutor reciproc"...asa mai mult seamana cu realitatea si nu numai de azi dar in general.

Добавлено (16.11.2008, 19:37)
---------------------------------------------
Hai!!!!...cine inca nou intra in coalitsia din Ungheni?... Mai chemaTsi prietene,cunoscutsi,niamuri...mie imi place sa ma contrez biggrin biggrin biggrin evil evil evil


Would you mind if I killed you?
 
Informati despre membru
suslik Data: Luni, 17.11.2008, 21:48 | Masaj nr: # 36
Oman
Grupul: Membru1
Mesaje: 41
Status: In Hell
Quote (Lucifers_Bride)
eu permanent am fost atasata mai mult de persoanele care is mai nenorocite decit mine....ca de exemplu cele cu probleme cu sanatatea sau cu familia....nu cred ca tare puteam sa profit de ele.

ppz.. asta s prineshte k persoanele celea intr-un fel sau altu profita de tine .. sau ce e mai strashnik ka u profitz de nenorocirea lor... dry dry


Едва зайдете ко мне прощайтесь с белым светом
Вы не умрете но вы не знаете об этом!
 
Informati despre membru
Lucifers_Bride Data: Luni, 17.11.2008, 22:41 | Masaj nr: # 37
Monster
Grupul: Membru
Mesaje: 86
Status: In Hell
suslik, biggrin biggrin biggrin ...asta inseamna ca asa is eu si toata herniaua (scuza de expresie) asta cu profitul e bred pentru mine.....imi place sa ajut oamenii singura fara ca cineva sa vreie asta de la mine.Si nu consider asta ca profit...dar pur si simplu ma simt bine cind pot sa fac viatsa cuiva mai fericita macar cu putsin....Eu profit de nenorocirile lor???.... biggrin biggrin biggrin ...asta cum e possibil?Nu am mai auzit de asa ceva...cel putsin nu am facut asa ceva nici o data...nici nu imi imaginez cum ar fi...
biggrin biggrin biggrin ...BUNA IMAGINATSIE AI!!!


Would you mind if I killed you?
 
Informati despre membru
o_su4ika Data: Marti, 18.11.2008, 10:53 | Masaj nr: # 38
Reaper
Grupul: Membru1
Mesaje: 462
Status: In Hell
Quote (o_su4ika)
Hai!!!!...cine inca nou intra in coalitsia din Ungheni?... Mai chemaTsi prietene,cunoscutsi,niamuri...mie imi place sa ma contrez biggrin biggrin biggrin evil evil evil

biggrin plia tu profitzi de al4ineva shi nu ytzi dai seama poate e yn asta prob...6tii din cyte am citit shi am mai vazut yn viatza pe care am traito exista pers care par atyt de nevinovate care sunt convinse k nu au fakut nimanui ni4i un rau sau yn kazul tau zi4i k nai profitat ni4iodata shi a4este pers singure nu6i dau seama de asta...dar yn4earka sai konvinga shi pe restul k opinia ei fatza de sine e corekta nu alta....
nu te judek dar nu exista padure fara usca4iuni...asta merge vb de sinceritate...poate noua nu nio spui...dar makar rekunoa6teo pt tn....
kyt dsp mn da am mai fakut shi eu gre6eli,uneori am profitat de yntzelegerea shi compatimirea altora shi pot so spun deskis...nu ma genez delok...asta tzine de sinceritatea mea fatza de mn shi pers 4e ma ynkonjoara... happy


Пропала зеленая собака, правый рог спилен, копыта не подкованы. Нашедшего просьба обратиться к психиатру :)
 
Informati despre membru
suslik Data: Miercuri, 19.11.2008, 16:24 | Masaj nr: # 39
Oman
Grupul: Membru1
Mesaje: 41
Status: In Hell
Lucifers_Bride, tu karoce nik nik din sheea shi eu am scris .. da orikum.. imeiu mnenie hren osporish.... dry dry dry dry dry

Едва зайдете ко мне прощайтесь с белым светом
Вы не умрете но вы не знаете об этом!
 
Informati despre membru
Lucifers_Bride Data: Joi, 20.11.2008, 19:40 | Masaj nr: # 40
Monster
Grupul: Membru
Mesaje: 86
Status: In Hell
suslik,
A mne i ne nada etovo...imei svoio mnenie... ia ne takaia glupaia 4tobi pitatisea dakazati 4to ono ne vernoe...Eto potomu 4to ia sama retko perdumivaiu pod vlianiem drughih... smile ...I ETO NE TOT SLU4II !!!

Добавлено (19.11.2008, 22:21)
---------------------------------------------
o_su4ika,
Nu zic ca sint intru totul perfecta eu am o sumedenie de alte defecte...dar tu nu ma cunosti(inca o data itsi repet)...Unica persoana de care pot spune ca am profitat si profit pina acum e mama mea...si astept ziua cind o sa incep sa lucrez ca sa nu o mai fac.Nu pot suferi cind cineva imi face ceva...De exemplu...cel mai banal...eu deveneam bestie cind prietenul meu imi platea contul in bar....si asta nu e numai din cauza banilor...Permanent cind primesc ajutor de la o persoana (bani sau sentimente)...eu ma simt indatorata sa ma rasplatesc si chiar sa fac mai malt pentru ea...sa ii ofer mai multa dragoste cind simt ca is iubita-de exemplu...E treaba ta ce spui...nu ma cuunosti si vorbele tale nu ma ating in nici un fel...Cum potsi tu sa vorbesti cu mine de sinceritate...?...NU MA CUNOASTETSI!!!

Добавлено (20.11.2008, 19:40)
---------------------------------------------
Si inca ceva...la orice tema pe forum nu e corect sa vorbesti despre o anumita persoana....adica sa zici ca eu nu sint sincera,sau ca smile "profit" de cineva fara ca sa imi dau seama...treubuie sa vorbim la nivel global la aceasta tema.Daca nu ar fi asa...titlul temei ar suna in un alt mod...Asa ca inainte sa treci la persoana...trebuie sa intselegi ca tu nu stii nimic despre acest om si ca cele doua cuvinte scrise nu pot sa itsi demonstreze complexitatea paracterului persoanei.Si nici o carte nu e in stare sa descrie tot...doar shkoala vietsii poate sa itsi raspunda la toate intrebarile. smile


Would you mind if I killed you?

Ultima data redactat de Lucifers_Bride - Joi, 20.11.2008, 19:24
 
Informati despre membru
suslik Data: Joi, 20.11.2008, 21:40 | Masaj nr: # 41
Oman
Grupul: Membru1
Mesaje: 41
Status: In Hell
Lucifers_Bride, oi oi oi da ladna... dry budi po tvoemu

Едва зайдете ко мне прощайтесь с белым светом
Вы не умрете но вы не знаете об этом!
 
Informati despre membru
villmon Data: Simbata, 22.11.2008, 14:55 | Masaj nr: # 42
Ghost
Grupul: Membru1
Mesaje: 391
Status: In Hell
biggrin biggrin biggrin .....she diskutzie aprinsa am deklanshat...deam ma simt vinovata biggrin
mie nu-mi e rushine sa rekunosk ka eu profit de totzi oamenii....dea....de totzi!
de ce ash askunde-o,dak asha sh este?!
in majoritatea kazurilor profit inkonshtient,fara sa-mi dau seama...
dar de multe ori profit konshtient...
nu zik,ma stradui shi sa-i ajut,kum pot,dar de la asta am shi eu cva bun...
mama,tat,prieteni,kunoskutzi,rude....de totzi ne folosim...da asta nu inseamna ka nu exista prietenie adevarata...


Ты говоришь, я демон? Так и есть,
Со мною не видать тебе удачи.
Навеки мое дело - зло и месть,
Для демона не может быть иначе!
 
Informati despre membru
suslik Data: Simbata, 22.11.2008, 16:07 | Masaj nr: # 43
Oman
Grupul: Membru1
Mesaje: 41
Status: In Hell
Quote (villmon)
mie nu-mi e rushine sa rekunosk ka eu profit de totzi oamenii....dea....de totzi!

ashe shi treb .. ea tea padderjivaiu .... biggrin biggrin eu tot profit shi des.. shi nu vad nik rau in asta ... biggrin .. shto mne ne vredit to et harasho


Едва зайдете ко мне прощайтесь с белым светом
Вы не умрете но вы не знаете об этом!
 
Informati despre membru
Lucifers_Bride Data: Simbata, 22.11.2008, 18:25 | Masaj nr: # 44
Monster
Grupul: Membru
Mesaje: 86
Status: In Hell
villmon,
smile ...ne listi sebe... smile ... daca as avea ce face acasa...nu as sta si nu as scrie comenturi...dar din cauza ca voi sintetsi unicele care intra pe site...nu am avut alta iesire decit sa discutam impreuna.
Dupa toate cele spuse...pot sa fiu mindra de faptul ca nu profit de prieteni biggrin Pot sa dau tot ce am pentru un prieten si nu imi pare rau...nu folosesc faptul ca cineva are incredere in mine sau ma stimeaza.Asa sint eu...si sint sincera cu mine in primul rind...


Would you mind if I killed you?
 
Informati despre membru
villmon Data: Simbata, 22.11.2008, 20:23 | Masaj nr: # 45
Ghost
Grupul: Membru1
Mesaje: 391
Status: In Hell
I`m glad 4 u.... biggrin
mai des oameni ka tine...neprofitori... biggrin smile


Ты говоришь, я демон? Так и есть,
Со мною не видать тебе удачи.
Навеки мое дело - зло и месть,
Для демона не может быть иначе!
 
Forum » LOUNGE » Discutii, aberatii, prostii, tampenii, diverse » Despre prieteniile adevarate
  • Страница 3 из 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • »
Поиск:


Copyright MyCorp © 2006
Хостинг от uCoz