Miercuri, 24.04.2024, 16:05Добро пожаловать! Guest Rocker | RSS
 
Pagina principala | Uniunea Europeana - Forum | Регистрация | Вход
[ Mesaje noi · Membri · Reguli · Cauta · RSS ]
Userii care ne-au vizitat in urmatoarele 24ore
  • Страница 1 из 1
  • 1
Forum » LOUNGE » Politica » Uniunea Europeana (wellkomm!)
Uniunea Europeana
Informati despre membru
villmon Data: Miercuri, 18.04.2007, 15:22 | Masaj nr: # 1
Ghost
Grupul: Membru1
Mesaje: 391
Status: In Hell
Uniunea Europeană este o entitate politică, socială şi economică, dezvoltată în Europa, ce este compusă din 27 ţări. Este considerată a fi o construcţie sui generis, situându-se între federaţie şi confederaţie.

Sistemul politic al Uniunii Europene este definit într-o serie de tratate. Acestea urmează să fie în curând înlocuite de un document unic, Constituţia Europei. Tratatele actuale şi viitoare stabilesc pentru politica Uniunii Europene o serie de instituţii. Sistemul politic rezultat din aceste acte reflectă prin structura sa principiul democratic al separării puterilor în stat în puterea legislativă, executivă şi juridică, iar în ce priveşte procesul legislativ urmăreşte principiile subsidiarităţii şi proporţionalităţii.ce kredetzi voi despre asta?


Ты говоришь, я демон? Так и есть,
Со мною не видать тебе удачи.
Навеки мое дело - зло и месть,
Для демона не может быть иначе!
 
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Miercuri, 18.04.2007, 19:15 | Masaj nr: # 2
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
I Hate Europa!!! Deoarice am vazut ce fel de oameni in ea traiesc...

 
Informati despre membru
massandra Data: Miercuri, 02.05.2007, 23:32 | Masaj nr: # 3
Rocker
Grupul: Membru
Mesaje: 14
Status: In Hell
DeViL_DRiVeR, esti sigur??

don't try to fix me...I'm not broken
 
Informati despre membru
BloodMage Data: Joi, 03.05.2007, 00:24 | Masaj nr: # 4
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
massandra, eu unu is sigur!!!nush cum in alte tari da am vazut cum is oamenii din Italia shi mi-am facut concluzia!!!deci...nu poti sai socotzi de oameni normali da.....sheva mai rau

 
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Joi, 03.05.2007, 04:39 | Masaj nr: # 5
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
massandra, procentul mare a uniunii europee sunt oameni tradatori,egoisti shi indeobsti SVOLOCI wink !!! Asta eu iti spun cu siguranta!!!

 
Informati despre membru
villmon Data: Vineri, 04.05.2007, 13:06 | Masaj nr: # 6
Ghost
Grupul: Membru1
Mesaje: 391
Status: In Hell
ku asta sunt deakord...moldovenii sunt mult mai buni la suflet,dar voua ce va place sa traitzi intr-o tyzara fara viitor ka Republik Moldova?!?!nu kred...eu deam nu mai pot kind vad atitea nedreptatzi politice,ekonomice shi sociale...eu shtiu ka in Europa nimeni nu te primeshte ku bratzele deskise,dar nici in Moldova nu e mai bine...pt ka aici trebuie sa luptzi pt existentza..asta e ka o bataie ku morile de vint pt ka orikum nu se skimba nik...shi asta e numai gresheala noastra inumana...pt ka punem la konducere nishte analfabetzi kare ne jefuiesk pin` la urma...asta kiar e josnik..cine din Europa nu s-ar ride de noi?totzi!shi au toate motivele...

Ты говоришь, я демон? Так и есть,
Со мною не видать тебе удачи.
Навеки мое дело - зло и месть,
Для демона не может быть иначе!
 
Informati despre membru
BloodMage Data: Vineri, 04.05.2007, 15:30 | Masaj nr: # 7
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
Quote (villmon)
dar voua ce va place sa traitzi intr-o tyzara fara viitor ka Republik Moldova?!?

de asta Chisinaul ii plin di straini da?nu-i viitor acolo...sau chiar in Ungheni eu personal am cunoscut vreo 3 familii italiene care is cu traiu la noi deci...viitor este chiar shi in Africa prosta condusherea ii proasta!!concluzia care poate sa fie??statzi in Moldova numa asha o sa poata merge inainte!!


 
Informati despre membru
Umbra Data: Duminica, 13.05.2007, 19:18 | Masaj nr: # 8
Vampire
Grupul: Membru1
Mesaje: 200
Status: In Hell
Quote (Moby_X)
atzi in Moldova numa asha o sa poata merge inainte!!

ce interesant ! biggrin de asta tu nu esti aici ?pentru ce sa stai daca nu te apreciaza shi conducerea e proasta dupa spusele tale ?!fiecare se iubeste shi isi vrea binele lui shi familiei sale ! dry


Aer.Cer.Pamint.Ceata.Ploaie.Vint.Tacere.Durere.Pling.Cruce.Tarina.Mormint
 
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Luni, 14.05.2007, 21:12 | Masaj nr: # 9
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
Quote (rock_angel)
de asta tu nu esti aici ?

Cum shi eu, asa si el (cred ca) NU AM AVUT ALTA ALEGERE!


 
Informati despre membru
BloodMage Data: Luni, 21.05.2007, 19:58 | Masaj nr: # 10
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
DeViL_DRiVeR, corect!!adika alegere am avut eu..sa stau in Romania sa invat mai diparti!!...da iaca macar ghini ca m-am dus di acolo!am vrut sa scap di animali da iaca am dat di altili!!

 
Forum » LOUNGE » Politica » Uniunea Europeana (wellkomm!)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:


Copyright MyCorp © 2006
Хостинг от uCoz