Vineri, 26.04.2024, 02:48Добро пожаловать! Guest Rocker | RSS
 
Pagina principala | Secte - Forum | Регистрация | Вход
[ Mesaje noi · Membri · Reguli · Cauta · RSS ]
Userii care ne-au vizitat in urmatoarele 24ore
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » LOUNGE » Religie, Filosofie si Ocultism » Secte
Secte
Informati despre membru
villmon Data: Miercuri, 18.04.2007, 14:52 | Masaj nr: # 1
Ghost
Grupul: Membru1
Mesaje: 391
Status: In Hell
Asasinii (numiţi şi Hashshashini, Hashishini, Hashashiyyini sau Nizâriţi) sunt o sectă islamică, alcătuită din fanatici care au conceput o structură piramidala de comandă, care a fost copiată de toate societăţile secrete întemeiate după aceea; ei erau atât de cruzi, încât chiar şi astăzi, rostirea numelui lor este sinonimă cu teroarea şi moartea brusca a celui ce ar comite aceasta imprudenţă. Din câte se spune, numele sectei ar fi derivat de la numele drogului haşiş, provenit din canabis, pe care membrii acesteia îl fumau atunci când se pregăteau să ucidă. Asasinii membri ai sectei, care erau învăţaţi că omuciderea era o datorie religioasă au devenit cunoscuţi sub numele de "hashshasin", cuvânt care în arabă înseamnă "fumător de haşiş" şi care cu timpul s-a transformat în simplul "asasin". Aceasta este originea populară a numelui sectei. Totuşi, autorul Daraul şi altii au sugerat că numele ar putea proveni din cuvântul arab "assasseen" - cuvânt care în traducere Hbera înseamnă "păzitorii secretelor".

Ты говоришь, я демон? Так и есть,
Со мною не видать тебе удачи.
Навеки мое дело - зло и месть,
Для демона не может быть иначе!
 
Informati despre membru
BloodMage Data: Miercuri, 25.04.2007, 21:49 | Masaj nr: # 2
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
iaca asta ii dibilizm nu altceva!!! secte oare de ce au aparut??pentru ca exista un dolbik care se crede mai presus de toti shi vrea sa comande shi el sa fie shi el oliaka cunoscut!!!!

 
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Miercuri, 25.04.2007, 22:32 | Masaj nr: # 3
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
Nu, nu ca sa fie cunoscut.Deoarice sectele de obicei is tainice... Indeobsti e o idee proasta de a se imagina vre-un dumnezeu si de a se inchina la el... dry

 
Informati despre membru
BloodMage Data: Miercuri, 25.04.2007, 22:37 | Masaj nr: # 4
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
DeViL_DRiVeR, tainice??parerea ta bactishtii ista fac parte dintr-o religie sau secta?sau aistea di linga parc iehovishtii ishtea!!iob*utie oameni is ashii nam altfel cum sa le dzic

 
Informati despre membru
MefistofelA Data: Joi, 26.04.2007, 18:41 | Masaj nr: # 5
Werewolf
Grupul: Membru1
Mesaje: 109
Status: In Hell
MHEY EU NU INTZELEG KUM POTZI SA FII FANAT AL UNEI IPOTEZE KARE NU SE SHTIE DAK E COREKTA....OAMENI MANIPULATZI....YAK EU NICIODATA NU ASH PUTEA SA FAK PARTE DINTR-O SEKTA....

Pain doesn't hurt when it's all you ever felt...
 
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Vineri, 27.04.2007, 04:34 | Masaj nr: # 6
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
PoK, au am spus ca esentialul sectelor sunt tainice. Hai de exemplu sa luam sectele satanice, gruppa clounilor imbracati in negru se inchina la Satan. Oare poate fi ceva mai deris? wink Poate ma greshesc... Nu sunt cunoscut bine cu sectele estea, nu shtiu principiile lor. Dar in orice caz, cum shi am spus: E o proasta idee de a se inchina la cineva, eu de exemplu mas simti injosit wink ...

 
Informati despre membru
BloodMage Data: Vineri, 27.04.2007, 23:32 | Masaj nr: # 7
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
DeViL_DRiVeR, injosit???..eu mai ghine tak!!
caroce sectele o fost sint shi vor fi un minus mare da mare pentru toti!!chiar shi cele mia tainice sece tot se stie de dinsele deci..ii tainica deacum???nash dzishe!!


 
Informati despre membru
villmon Data: Vineri, 04.05.2007, 12:46 | Masaj nr: # 8
Ghost
Grupul: Membru1
Mesaje: 391
Status: In Hell
Sincer sa va spun ma enerveaza existentza acestor sekte....asta-i o prostie...o adevarata prostie...un "prost" krede in altcineva shi ii molipseshte shi pe ceilaltzi...da Martorii lui Iehova deam m-o z*****bit....suna la usha...eu ies ...ei incep sa-mi spuna nishte lukruri evidente...park i-s dalbani....lor makar le platesk sau ei umbla at ne**i delati?ei sunt prakticeski peste tot....in tren vb despre asta...peste tot!oare nu le v-a inchide nimeni gura ka tare le mai place sa vb prostii?!?!gata nu mai vb despre asta ka ma enervez shap nu vreau sormea sa fie viktima... killed

Ты говоришь, я демон? Так и есть,
Со мною не видать тебе удачи.
Навеки мое дело - зло и месть,
Для демона не может быть иначе!
 
Informati despre membru
Umbra Data: Vineri, 04.05.2007, 21:19 | Masaj nr: # 9
Vampire
Grupul: Membru1
Mesaje: 200
Status: In Hell
Quote (villmon)
ma enervez shap nu vreau sormea sa fie viktima... killed

mdea condoliantele mele surorii tale ! biggrin
sekte ,chiar azi mio dat o foaie unde tipa la Martorii lui Iehova !este inca ora speciala pentru tineri fool !da nu prea ma intereseaza asa ceva da daca cineva considera asta normal nimeni nul incurca sa frecventeze asa h*****! dry


Aer.Cer.Pamint.Ceata.Ploaie.Vint.Tacere.Durere.Pling.Cruce.Tarina.Mormint
 
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Simbata, 05.05.2007, 14:35 | Masaj nr: # 10
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
rock_angel, Da dala-n p*la sa frecvinteze, da nah sa mai za*beasca si pe altii cu hu*nele dea-lui? Peste tat mirlanii istea de bobtisti, iagovisti, hu*sti smile ! Si peste tat imbla si bat capu la lume, mai ales la oameni batrini, care sunt frivoli, naivi si increzatori...Iaka babuska me era maladets, vizitind babtishtii pe dinsa, se temeu in viitor macar sa priveasca in partea ushii ei! biggrin

 
Informati despre membru
Umbra Data: Simbata, 05.05.2007, 21:21 | Masaj nr: # 11
Vampire
Grupul: Membru1
Mesaje: 200
Status: In Hell
Quote (DeViL_DRiVeR)
aka babuska me era maladets, vizitind babtishtii pe dinsa, se temeu in viitor macar sa priveasca in partea ushii ei! biggrin

mdea nu toti is asa!
Quote (DeViL_DRiVeR)
rock_angel, Da dala-n p*la sa frecvinteze, da nah sa mai za*beasca si pe altii cu hu*nele dea-lui?

eu nici nus deacord cu asta prosta am zis ce fuck ei !inca asa amabil killed !nu vreau sa ofensez credinta lor da e rahat tot asta ! dry


Aer.Cer.Pamint.Ceata.Ploaie.Vint.Tacere.Durere.Pling.Cruce.Tarina.Mormint
 
Informati despre membru
E-u-p-h-o-n-i-C Data: Vineri, 15.06.2007, 14:51 | Masaj nr: # 12
Vampire
Grupul: Moderator
Mesaje: 246
Status: In Hell
DeViL_DRiVeR, ага еще есть бабтиские , иеговиские ,адветиские - но они не закрытые но они полная жопа ,ходят заманивают людей , эти секты РАКОВАЯ ОПУХАЛЬ на Земле wacko wacko

Sex , drogs and DEATHMEtal
 
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Simbata, 23.06.2007, 02:19 | Masaj nr: # 13
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
Mare prostie! Eu mas simti un kkt in rolul sectantului. Te rogi la cineva... Pinacind nai sa faci ceva cu miinele tale, nu-ti va da asta nici un dumnezeu, Zeu, Rege etc. FucK any Religion!

 
Informati despre membru
BloodMage Data: Duminica, 01.07.2007, 00:39 | Masaj nr: # 14
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
DeViL_DRiVeR, rau rau esti tu la noi!!!!sectele o fost shi sunt doar o atragere a persoanelor pentru ca cineva sa se simta mai presus de altcineva shi tot asha!!!

 
Informati despre membru
villmon Data: Luni, 17.09.2007, 17:58 | Masaj nr: # 15
Ghost
Grupul: Membru1
Mesaje: 391
Status: In Hell
am auzit ka exista sekta satanista in Kishiniov....interesant....n-am shtiut ka exista asha cva....aceshtia sunt oameni slabi de manipulat....

Ты говоришь, я демон? Так и есть,
Со мною не видать тебе удачи.
Навеки мое дело - зло и месть,
Для демона не может быть иначе!
 
Forum » LOUNGE » Religie, Filosofie si Ocultism » Secte
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Поиск:


Copyright MyCorp © 2006
Хостинг от uCoz