Vineri, 19.04.2024, 17:24Добро пожаловать! Guest Rocker | RSS
 
Pagina principala | Prima formatie! - Forum | Регистрация | Вход
[ Mesaje noi · Membri · Reguli · Cauta · RSS ]
Userii care ne-au vizitat in urmatoarele 24ore
  • Страница 1 из 1
  • 1
Forum » Rock Zone » Viata Muzicala... » Prima formatie! (Care a fost prima voastra formatie rock?)
Prima formatie!
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Miercuri, 04.04.2007, 01:06 | Masaj nr: # 1
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
De la care formatie ati inceput sa ascultati rock,daca tineti minte-ce denumire ave primul cintec care va imresionat si va pus pe drumul Rock-ului?



Ultima data redactat de DeViL_DRiVeR - Miercuri, 04.04.2007, 01:10
 
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Miercuri, 04.04.2007, 01:07 | Masaj nr: # 2
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
Formatia care a luat initialul meu de Rock a fost Linkin Park,cintecul Numb.Tin minte ca prima data lam vazut pe OTV,si tot in ziua ceia lam scos de pe internet,dupa asta am scos si toate albumurile lor si videoklipuri.Dupa putin timp o inceput sa-mi placa Gothica (indeosebi stilul lor de imbracaminte etc.).Am inceput sa caut informatie despre dinsii,sa studiez cultura lor shimbind kite putin stilul in Metal...Primul gen de Metal care mia placut era Thrash/Speed Metal si formatiile Slayer, Sepultura, Pantera,Kreator...Asa kite putin am ajuns si la Black/Death Metal.Si pina acum eu nam genul preferit de Rock/Metal,imi plac mai multe,de fapt 10-20 de genuri,kiteva formatii de Nu Metal (Ill NiNo, Disturbed, SlipKnot...),Horror Punk/Glam Metal (ceva de gen Murderdolls), Symphonic Black Metal (Cradle of Filth, Dimmu Borgir, Emperor...), Thrash/Speed Metal (Slayer, Sepultura,Kreatot, Testament...)etc.Tot asta ce am scris facem nu uitind de Linkin Park tongue .Le ascult si acum,dar foarte rar...Iaca aceasta in scurt a fost si este viata mea Rock-ului... biggrin

 
Informati despre membru
BloodMage Data: Joi, 05.04.2007, 00:35 | Masaj nr: # 3
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
da eu iaca am insheput tot cu Linkin Park.. la insheput nuni pre placeau dupa asta tot iam ascultat shi iam ascultat pina ce mio vinit pe "gust"..am luat o mica pauza dupa asta shi am inceput sa ascult Nightwish primult clip "Nemo"shi de atunshi...iaca na tot asha shi asha

 
Informati despre membru
Umbra Data: Vineri, 06.04.2007, 20:01 | Masaj nr: # 4
Vampire
Grupul: Membru1
Mesaje: 200
Status: In Hell
uite ma uit shi ma rid fix asa shi eu am inceput cu likin park cu cintecul " faint" am avut shi nike name cu denumirea cintecului!dupa toate astea linkin park respect

Aer.Cer.Pamint.Ceata.Ploaie.Vint.Tacere.Durere.Pling.Cruce.Tarina.Mormint
 
Informati despre membru
MefistofelA Data: Simbata, 07.04.2007, 17:13 | Masaj nr: # 5
Werewolf
Grupul: Membru1
Mesaje: 109
Status: In Hell
Eu ka shi voi am inceput cu Linkin Park, primul kantek kare m-a fascinat a fost NUMB. Shi akum imi plak, dar nu ka pe vremuri. O alta grupa de la kare am inceput sa askult rock e HIM, kantekut "Sacrament".

Pain doesn't hurt when it's all you ever felt...
 
Informati despre membru
BloodMage Data: Miercuri, 11.04.2007, 01:08 | Masaj nr: # 6
Admin
Grupul: Admin
Mesaje: 557
Status: In Hell
iaca eu aishi am uitat de ceva.. biggrin eu catare shi "raper" am fost 2-3 zile da am vazut ca nu-i facut acest stil petru mine ashaca am inceput sa ascult rock rusesk adika Bi-2 , Tzoi, Splin shi tot asha de vreo 4 ani am dat cu gothick shi alternativ de vreo 2 ani cu Heavy shi amu iaca shi la Black shi Death chiar shi Sympho Black Metal ashaca se schimba lumea pe zi ce trece :p



Ultima data redactat de pok - Miercuri, 11.04.2007, 01:08
 
Informati despre membru
MefistofelA Data: Miercuri, 11.04.2007, 23:22 | Masaj nr: # 7
Werewolf
Grupul: Membru1
Mesaje: 109
Status: In Hell
Totzi incepem prin a fi nimik, mai tarziu ajungem sa tindem spre inaltzimi shi suntem tentatzi de ceea ce ne-ar placea.

Pain doesn't hurt when it's all you ever felt...
 
Informati despre membru
Firuzi Data: Duminica, 22.04.2007, 00:39 | Masaj nr: # 8
Antichrist
Grupul: Membru1
Mesaje: 39
Status: In Hell
Eu am inceput cu Marilyn Manson-Coma white
eram la tabara si prieteneam cu o fata goth care toata noaptea asculta Marilyn Manson si a inceput sami placa si mie


Демоны тревожат лишь тех,кто сам их тревожит.
 
Informati despre membru
DeViL_DRiVeR Data: Vineri, 27.04.2007, 05:58 | Masaj nr: # 9
Satan
Grupul: Admin
Mesaje: 605
Status: In Hell
Da, dar in orice caz cred ca Linkin Park trebuie respectati! Eu de exemplu kiti metallishti shtiu, toti au inceput de la Linkin Park. Deci uitativa singuri, majoritatea din noi, am ascultat cindva rap, Linkin Park asta ete o mestecatura de Rap shi Rock.Deci o pot asculta cum rapperii asha shi rockerii. Deci ascultind rap treci la linkin park, mai peurma deja te pui pe drumul Rock-ului, sau ramii pe rap wink .

 
Informati despre membru
villmon Data: Duminica, 29.04.2007, 12:54 | Masaj nr: # 10
Ghost
Grupul: Membru1
Mesaje: 391
Status: In Hell
eu am inceput ku HIM.shi kontinui tot ku ei...dup` aya a urmat shi Linkin Park,Nightwish,Apocalyptica...Coldplay

Ты говоришь, я демон? Так и есть,
Со мною не видать тебе удачи.
Навеки мое дело - зло и месть,
Для демона не может быть иначе!
 
Informati despre membru
MefistofelA Data: Duminica, 29.04.2007, 19:15 | Masaj nr: # 11
Werewolf
Grupul: Membru1
Mesaje: 109
Status: In Hell
Da tu sor'mea numai ce n-ai askultat....intr-un timp numai Nightwish....pe urma Apocalyptica....

Pain doesn't hurt when it's all you ever felt...
 
Informati despre membru
E-u-p-h-o-n-i-C Data: Joi, 23.08.2007, 01:25 | Masaj nr: # 12
Vampire
Grupul: Moderator
Mesaje: 246
Status: In Hell
nu ia nacial s togo sto nacal igrati na gitare bila interesna sam stili pervaia gruppa moia bila ARIA pesnia bespecinii angel юф potom vsio tejeleie shais moi lubimie janri eto DEath,Black.Trash,Pagan,Doom,GRindcore,HororPUNK biggrin samaia liubimie gruppi Slayer.Krematory,BEnediction.Vomitory.DEath.Immortal,Hypocrisy, Dimmu Borgir,Katamenia .nu ishio mnogie drugie biggrin

Sex , drogs and DEATHMEtal
 
Informati despre membru
GodLike Data: Joi, 23.08.2007, 20:10 | Masaj nr: # 13
Rocker
Grupul: Membru1
Mesaje: 14
Status: In Hell
a ea na4el s RAMMSTEIN!!!!pervoea pesnial bila libo angel libo du hast....to4no nepomniu tak kak eto bilo o4eni davno....

If u love me-fack me......if u hate me- fuck you!!!!!!
 
Informati despre membru
endless_dark Data: Marti, 28.08.2007, 12:03 | Masaj nr: # 14
Antichrist
Grupul: Membru1
Mesaje: 39
Status: In Hell
eu am inceput cu HIM.. si pin amu ascult... drept ca o aparut trupe care imi plac deja mai tare.. la momentu dat ma rupe Sopor Aeternus

pohui pohui pohui pohui....
 
Informati despre membru
o_su4ika Data: Simbata, 05.04.2008, 04:27 | Masaj nr: # 15
Reaper
Grupul: Membru1
Mesaje: 462
Status: In Hell
da eu ku lordi prima dat la eurovision kynd au luat lokul 1 mio plakut f.tare kustumatzia de la yn4eput credeam ca era slipknot... da mai tyrziu am vazut ka piesa era a lu lordi-hard rock haleluia,mai apoi lacuna coil,soad,linkin park shi amu ymi pla4e nightwish ma refer la fosta formatzie

Пропала зеленая собака, правый рог спилен, копыта не подкованы. Нашедшего просьба обратиться к психиатру :)
 
Forum » Rock Zone » Viata Muzicala... » Prima formatie! (Care a fost prima voastra formatie rock?)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:


Copyright MyCorp © 2006
Хостинг от uCoz